Gordobor


ЗАПИСАТИСЯ НА ТРЕНУВАННЯ

















Бокс (від англ. Boxing) – контактний вид спорту, єдиноборство, в якому спортсмени наносять один одному удари кулаками в спеціальних рукавичках. Рефері контролює бій, який триває до 12 раундів. Перемога привласнюється у випадку, якщо суперник збитий з ніг і не може піднятися протягом десяти секунд (нокаут) або якщо він отримав травму, яка не дозволяє продовжувати бій (технічний нокаут). Якщо після встановленої кількості раундів поєдинок не був припинений, то переможець визначається оцінками суддів.

Найбільш ранні свідоцтва подібних змагань відображені ще на шумерських, єгипетських і минойских рельєфах. Турніри з кулачних боїв, що нагадують бокс, проходили ще в Стародавній Греції. По-справжньому бокс став спортивним єдиноборством в 688 році до н. е., коли кулачні бої були вперше включені в програму античних Олімпійських ігор. Сучасний бокс зародився в Англії на початку XVIII століття.

Оскільки в деяких країнах існують власні різновиди боксу – французький бокс (симбіоз савата, англійського боксу і фехтування на тростинах) у Франції, летхвей в М’янмі, муай-тай в Таїланді, – по відношенню до найбільш поширеного боксу іноді використовується термін «англійська бокс» .

З моменту свого видання в 1867 році правила маркіза Куїнсберрі були основним джерелом регулювання боксерських поєдинків.

Як правило, раунди мають тривалість 3 хвилини (хоча в Великобританії використовувалися і 2-хвилинні раунди). Кожен боксер виходить на ринг з відведеного йому кута, і після кожного раунду він прямує сюди для того, щоб відпочити, отримати поради тренера і необхідну допомогу лікаря. Рефері контролює бій: перебуваючи на рингу, він стежить за поведінкою бійців, відраховує нокдаун і штрафує за порушення правил. До трьох суддів може перебувати поруч з рингом для того, щоб привласнювати учасникам окуляри.

Учасник бою може стати переможцем, відправивши свого опонента в нокаут. Якщо боксер збитий на землю ударом і торкається підлоги будь-якою частиною тіла, крім ноги, рефері починає відлік. Якщо протягом 10 секунд він піднімається – бій триває, якщо ні – то він вважається нокаутованим, а його суперник стає переможцем. Також можливий технічний нокаут: він визнається рефері, лікарем або кутом боксера в разі, якщо він отримав травму або не може захищатися. Іноді діє правило трьох нокдаунів (в титульних боях під егідою WBA), коли ця кількість прирівнюється до технічного нокауту. Якщо поєдинок закінчився, і жоден з учасників не отримав дострокової перемоги, то його результат вирішується суддями. Переможцем стає спортсмен, який набрав найбільшу кількість очок, але іноді трапляються і нічийні результати.

Боксерам забороняється наносити удари нижче пояса, тримати один одного, штовхатися, кусатися, плюватися і боротися. Також не можна бити ногою, головою, коліном і будь-якою іншою частиною руки крім стиснутого кулака (ліктем, плечем, передпліччям, зап’ястям, відкритою долонею). Заборонено робити удари в спину, в задню частину шиї, в потилицю і по нирках. Не можна триматися за канат або суперника під час удару. Якщо клінч розбивається рефері, обидва бійця, перед тим як нанести удар, повинні зробити повний крок назад. Коли один з боксерів знаходиться в нокдауні, другий повинен відійти в нейтральний кут і чекати рішення судді.

Рефері може карати за порушення правил попередженням, зняттям очок або навіть дискваліфікацією. Умисна дія проти правил, що завдає травму супернику і зупиняє бій, як правило призводить до останньої і самої суворої міри. Боксер, який отримав випадковий удар нижче пояса, може відновити сили протягом 5 хвилин. Якщо після відведеного часу він не готовий продовжити бій, він визнається нокаутованим. Особливим пунктом правил є випадкове зіткнення головами, що спричинило травму, що робить неможливим або небезпечним продовження бою. Якщо подія відбулася в перші чотири раунди, то бій вважається нічийним або не відбувся (який саме буде підсумок, обмовляється до бою). Якщо подія відбулася після четвертого раунду, то бій зупиняється, і судді рахують голоси за повні раунди. Навмисне зіткнення головами вважається порушенням і штрафується.

Раніше головною причиною проведення боїв були гроші – учасники боролися за призи, а глядачі робили ставки. Сучасний Олімпійський рух відродив інтерес до любительського боксу, який в 1904 році знову став Олімпійським видом спорту, а в 1920 році остаточно увійшов в програму Ігор.

Зараз аматорські бої обмежені трьома або чотирма раундами, а переможець визначається за кількістю очок, набраних за влучне попадання в корпус і обличчя суперника. Боксери проводять бій в захисному шоломі, зі зменшеною можливість отримати травму, нокдаун або нокаут. Майже в усьому світі професійний бокс завоював більше популярності, але на Кубі і в деяких колишніх радянських республіках переважає аматорський варіант. Для більшості боксерів виступ на Олімпійських іграх стає джерелом досвіду, необхідного для майбутньої кар’єри в професійному вигляді.

Тренування боксерів-любителів часто відбуваються в групах. На початку тренування спортсмени розминаються. За вказівкою тренера може проводитися: відпрацювання техніки нанесення ударів, бойових комбінацій, спаринг, відпрацювання техніки в парах або вправи на снарядах (боксерський мішок, груша). Практикується велика кількість вправ на спеціальну фізичну підготовку: вправи зі скакалкою, набивним м’ячем, гирею, грифом від штанги, на турніку, брусах і так далі.

Так як головну частину боксу складають сильні удари, здійснюються заходи для уникнення травми рук. Більшість тренерів не дозволяють своїм підопічним брати участь у спарингах без бинтів і боксерських рукавичок. Використання цього спорядження дозволяє наносити більш сильні удари, а можливість отримати травму при цьому знижується. Перед початком бою боксери домовляються про вагу рукавичок, тому що більш легкий варіант дозволяє наносити більш сильні пошкодження. Для захисту зубів, ясен і щелепи бійці носять капу.

Боксери підвищують майстерність на двох основних видах груш. Для відпрацювання швидкості удару використовується пневматична груша, а для того, щоб підвищити силу удару – важкий мішок. Боксерський мішок може бути підвісним або підлоговим. Тренування боксера включає в себе велику кількість загальних вправ: робота на скакалці, біг, силові вправи. Шолом використовується в аматорському боксі, а також професіоналами під час спарингів для того, щоб уникнути розтинів і синців.

Джерело: Вікіпедія.

Baixar Torrent Crackedao

ativador window 11